Bon turystyczny ważka iławaU nas możesz wykorzystać Polski Bon Turystyczny, który ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin.

Jest to nowa forma wsparcia dla polskich rodzin. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 roku życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju. Polski Bon Turystyczny ma formę elektronicznego bonu, ważnego do końca września 2022 r.

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

Bonem Turystycznym możesz płacić za kolonie letnie dzieci i młodzieży organizowane przez firmę Ważka, która figuruje na liście podmiotów uprawnionych do jego realizacji.

Możesz to sprawdzić na liście podmiotów uprawnionych do realizacji bonu wpisując firmę Ważka w wyszukiwarkę katalogu bazy turystycznej na stronie:

lista podmiotów uprawnionych. https://bonturystyczny.polska.travel/lista-podmiotow

Aby skorzystać ze świadczenia w formie bonu, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektornicznych (PUE) ZUS. Trzeba też aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi wakacjami. Jak aktywować bon podpowie filmik:

Jeżeli chcesz zrealizować bon turystyczny powiadom nas o tym, my zajmiemy się jego realizacją. Będziemy oczekiwali od Ciebie danych osobowych dziecka, Twój numeru Polskiego Bonu Turystycznego i kwoty jaką chcesz zrealizować. Na koniec poprosimy o potwierdzenie operacji, podasz nam unikatowy kod PIN, który otrzymasz poprzez sms na zarejestrowany przez Ciebie numer telefonu od ZUS PUE z domeny zus.pl.

Jak założyć konto na PUE ZUS podpowie filmik

Zatem nie pozostaje teraz nam nic innego jak zaprosić Ciebie na wspólny wypoczynek z Ważką. Zapraszamy do załogi!