ZIELONA SZKOŁA

ZIELONA SZKOŁA POD ŻAGLAMI

Oferta skierowana jest do szkół, które poszukują aktywnych form edukacyjnych. Nasza firma stawia na kreowanie świadomości dzieci i młodzieży w kierunku dbałości o piękno przyrody, pokazując, że życie bez telefonu komórkowego podczas rejsu jest czymś naturalnym. Telefon służy nam do uwieczniania chwil i nie jest formą wypoczynku. Uczymy odpowiedzialności za sprzęt w tym wypadku jachty, odpowiedzialności za współtowarzyszy żeglugi. Uczymy jak bezpiecznie korzystać z noża, jak uruchomić butlę z gazem, jak bezpiecznie rozpalić ognisko. Oferujemy smaki pieczonego chleba, jabłka nad ogniskiem, bo choć może to być dziwne to nie, każdy miał możliwość próbowania takich specjałów. Promujemy zasadę, że czas rejsu to czas aktywnej nauki żeglarstwa poprzez zabawę. Zgłębiamy tajniki żeglarstwa, poznając budowę jachtu, elementy teorii żeglowania, zasady bezpiecznej żeglugi. To czas na budowanie odpowiedzialności za siebie i innych.

Rejs trwa od 3 do 5 dni, odbywa się na jachtach Twister 780, Solina 27, Antila 27  Scandinavia 27,

Kadrę stanowią instruktorzy żeglarstwa posiadający kwalifikacje pedagogiczne niezbędne do pełnienia obowiązków wychowawcy w placówce wypoczynku. Sternik śpi na jachcie dbając o bezpieczeństwo załogi.

Podczas gdy pogoda nie rozpieszcza uczymy się węzłów, meteorologii, pokazujemy jak rozpoznawać i przewidywać zmieniającą się codziennie pogodę. Wskazujemy jak można zdobytą wiedzę weryfikować poprzez dostępne aplikacje meteorologiczne. Śniadania przygotowywane są przez uczestników rejsu, obiady składające się z 2 dań dowozi firma gastronomiczna, kolacje przygotowujemy sami w blasku ogniska i śpiewie szant

Koszt 660 zł od osoby za 3 dni. Koszt to opłaty portowe, wynajęcie jachtu, paliwo do jachtu, opiekę sternika, pełne wyżywienie, ubezpieczenie NNW. Koszt nie obejmuje przyjazdu i odjazdu uczestników, toalety i prysznica w marinie.

Zapraszamy do kontaktu!